Obecny czas: Śro Sty 17, 2018 9:45 am

Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 7 posty(ów) ]
Autor Wiadomość
 Temat postu: Naprowadzenie/pomoc dla początkującego :)
PostWysłany: Pią Kwi 17, 2015 11:27 am 

Dołączenie: Pią Kwi 17, 2015 10:38 am
Witam wszystkich, to mój pierwszy post i chciałbym nauczyć się na początek dobrze robić formę.
Przeczytałem różne tematy, pooglądałem filmiki i dobrze by było gdyby ktoś mnie jeszcze naprowadził bo nie wiem czy dobrze myślę...
Chciałbym zapytać się też o chemię bo jest tych produktów sporo i nie wiem co wybrać, czy produkty nie bd się z sobą gryźć bo wiem ,że zdarzały się różne ciekawe historie... na czym wam się dobrze pracuje...
I chodzi o :
1.Rozdzielacz PVA
2.Wosk rozdzielający
3.Żywice
4.Żelkot
5.Żelkot czarny winyloestrowy
No i właśnie cena jest ważna ale jeśli miałbym dodać pare złoty a produkt miałby być dużo lepszy to wybrał bym ten na którym lepiej się pracuje.

Jak chce to zrobić:

-Zacznę od małych elementów o kształtach nieskomplikowanych bardziej płaskich
-Elementy myję, odtłuszczam
-Nakładam rozdzielacz i tu nie wiem czy wosk czy pva a też myślałem o foli samoprzylepnej i później na to wosk lub pva (nie chcę zniszczyć elementu
bo zdaję sobie z tego sprawę ,że nie koniecznie może to wyjść od razu dlatego ta folia)
-Na oczyszczoną i nawoskowaną powierzchnie warstwa żelkotu czarnego i odczekujemy około 2-3 h aż się lekko utwardzi i bd jeszcze lepki ale nie bd się już odlepiał
-I warstwa włókna szklanego 100g i na to żywica czy dalej żelkot ? podsuszam
odczekujemy ok. 2h aż się utwardzi ale jest jeszcze klejąca
-kolejne warstwy tak samo tylko włókno 225g i 450g

Temat postu: Re: Naprowadzenie/pomoc dla początkującego :)
PostWysłany: Pią Kwi 17, 2015 2:50 pm 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sie 12, 2011 11:08 am
Shadee napisał(a):
Witam wszystkich, to mój pierwszy post i chciałbym nauczyć się na początek dobrze robić formę.
Przeczytałem różne tematy, pooglądałem filmiki i dobrze by było gdyby ktoś mnie jeszcze naprowadził bo nie wiem czy dobrze myślę...
Chciałbym zapytać się też o chemię bo jest tych produktów sporo i nie wiem co wybrać, czy produkty nie bd się z sobą gryźć bo wiem ,że zdarzały się różne ciekawe historie... na czym wam się dobrze pracuje...
I chodzi o :
1.Rozdzielacz PVA
2.Wosk rozdzielający
3.Żywice
4.Żelkot
5.Żelkot czarny winyloestrowy
No i właśnie cena jest ważna ale jeśli miałbym dodać pare złoty a produkt miałby być dużo lepszy to wybrał bym ten na którym lepiej się pracuje.

Jak chce to zrobić:

-Zacznę od małych elementów o kształtach nieskomplikowanych bardziej płaskich
-Elementy myję, odtłuszczam
-Nakładam rozdzielacz i tu nie wiem czy wosk czy pva a też myślałem o foli samoprzylepnej i później na to wosk lub pva (nie chcę zniszczyć elementu
bo zdaję sobie z tego sprawę ,że nie koniecznie może to wyjść od razu dlatego ta folia)
-Na oczyszczoną i nawoskowaną powierzchnie warstwa żelkotu czarnego i odczekujemy około 2-3 h aż się lekko utwardzi i bd jeszcze lepki ale nie bd się już odlepiał
-I warstwa włókna szklanego 100g i na to żywica czy dalej żelkot ? podsuszam
odczekujemy ok. 2h aż się utwardzi ale jest jeszcze klejąca
-kolejne warstwy tak samo tylko włókno 225g i 450g

No i bardzo wszystko dobrze :-)
rozdzielacz - mozesz wosk (byle dedykowany a nie jakas tam pasta do mebli itp ;-) ) a mozesz PVA
co do zniszcenia elementu to zalezy co to i z czego
rozumiem, ze skoro chodzi o cene to zelkot / zywica poliestrowa/winyloestrowa itp. - czyli zawartosc styrenu duza a wiec i produkt agresywny i wpierdzielajacy/rozpuszczajacy wiele rzeczy
zelkot utwardza sie w zaleznosci od temp / wilgotnosci / ilosci utwardzacza itp - patrz karta techniczna
na wlokno juz dajesz zywice - mozesz zwykla konstrukcyjna a mozesz kupic sobie caly system do budowy form - zelkot/ zywica "przekladkowa" / zywica niskoskurczowa

Zasadniczo do kazdego produkty sprzedawca powinien dostarczyc Ci karte techniczna gdzie bedziesz mial napisane co i z czym sie je

PostWysłany: Nie Kwi 19, 2015 8:05 pm 

Dzięki za szybką odpowiedź :)
Więc tak, element dla którego chce zrobić pierwszą formę, to klapka wlewu paliwa z mojego autka, więc
nie chce uszkodzić wiadomo :)
Co znalazłem, wosk honey i czy tą folią samoprzylepną jakbym okleił najpierw, to żelkot może się zlewać czy to bd jakoś kolidować ?
Żelkot poliestrowy CZARNY - RAL 9005 FV taki tylko znalazłem na allebubel :) i dwie żywice epoksydowe RB60 i epidian 5 no ale nie wiem czy to
dobre produkty na początek ?

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2015 9:07 am 
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sie 12, 2011 11:08 am
Shadee napisał(a):
Dzięki za szybką odpowiedź :)
Więc tak, element dla którego chce zrobić pierwszą formę, to klapka wlewu paliwa z mojego autka, więc
nie chce uszkodzić wiadomo :)
Co znalazłem, wosk honey i czy tą folią samoprzylepną jakbym okleił najpierw, to żelkot może się zlewać czy to bd jakoś kolidować ?
Żelkot poliestrowy CZARNY - RAL 9005 FV taki tylko znalazłem na allebubel :) i dwie żywice epoksydowe RB60 i epidian 5 no ale nie wiem czy to
dobre produkty na początek ?

Epoksyd wogole nie powinien Ci ruszyc lakieru - jesli masz oryginalnie polakierowana klapke to i winyloestrowy zelkot nic Ci nie zrobi
przy naprawianych lakierowanych czesciach wyglada to juz bardzo roznie

jak chcesz miec wiekszy wybor to wejdz sobie na havla - duzy wybor ceny takie sobie

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2015 7:57 pm 

Lakier jest org. czyli nie powinno być problemu. Byłem na stronie havla ale nie jestem jeszcze na tyle w temacie aby wiedzieć ,który produkt jest lepszy na formę(podobne opisy:P), więc jeśli nie ma aż takiej różnicy, to chyba najłatwiej bd zamówić na alegr od jednego gościa. Myślę ,że trochę bd potrzebował czasu i praktyki zanim coś wyjdzie...

Taki zestaw na początek?

Żelkot RAL 9005 FV
Żywica epidian 5
Utwardzacz
Wax honey
Włókna szklane
Wałek z rolką metalową
Maska z filtrami

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 3:36 pm 

Dołączenie: Pon Wrz 06, 2010 1:49 pm
Miejscowość: Turek/Poznań
Co byś chciał robić z tej formy wykonanej z tych materiałów, jaką metodą?

#SPRZEDAM# Profesjonalny kurs "Podstawy Infuzji" dla hobbystów i przedsiębiorców. Gruntowana wiedza, filmy, instrukcje, triki, źródła, ceny, materiały, schematy urządzeń, autorskie rozwiązania: odpowietrzenie, detekcja przecieków. tel. 534060949

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 5:30 pm 

Metodą nanoszenia włókna i chemii ręcznie. A z tej formy chciałbym na początek zrobić element z włókna a później z karbonu.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 7 posty(ów) ]

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość