co to za żelkot?

Pierwsze kroki z laminatami węglowymi, techniki, narzędzia i materiały.

Moderator: carbonek

twoj_stary
Weryfikacja numeryczna: 4

co to za żelkot?

Post autor: twoj_stary » czw cze 14, 2012 10:23 am

Witam, jak każdy z nas kiedyś ja dopiero zczynam przygodę, chciałbym wykonać kilka elementów nie dla celów zarobkowych , ale dla siebie. Wiedzy teoretycznej zasięgnąłem wg mnie sporo. Ale nie wszystko jest jasne

w niżej wymienionym filmie, nie rozumiem dlaczego człowiek ten stosuje żelkot w 1:10. Przecież potem powierzchnia formy staje się chropowata.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&featu ... WbGx_BJVvM

Ktoś mi pomoże?
Czy jest potrzebny ten typ żelkotu do wykonania maski z carbonu?
Jeśli tak, to czy w PL taki preparat jest dostępny?

Z góry dziękuję za pomoc ,
pozdrawiam

davidcarbon
Weryfikacja numeryczna: 3

Re: co to za żelkot?

Post autor: davidcarbon » czw cze 14, 2012 7:46 pm

jak ogladałeś wszystkie części to będziesz wiedział że on polerował potem forme i efekt koncowy napewno jest zadowalający.

twoj_stary

Post autor: twoj_stary » czw cze 14, 2012 10:42 pm

davidcarbon pisze:jak ogladałeś wszystkie części to będziesz wiedział że on polerował potem forme i efekt koncowy napewno jest zadowalający.
Tak, ale własnie po wypolerowaniu nałożył ten żelkot z pistoletu i powierzchnia zrobiła się chropowata. Nie rozumiem właśnie tego.

davidcarbon

Post autor: davidcarbon » pt cze 15, 2012 11:04 am

twoj_stary pisze:
davidcarbon pisze:jak ogladałeś wszystkie części to będziesz wiedział że on polerował potem forme i efekt koncowy napewno jest zadowalający.
Tak, ale własnie po wypolerowaniu nałożył ten żelkot z pistoletu i powierzchnia zrobiła się chropowata. Nie rozumiem właśnie tego.
aha to o to ci chodzi.dzieki temu maska ładnie błyszczy jest to "epoxy compatible clear polyester gelcoat".tłumaczenie " żelkot poliestrowy przeźroczysty kompatybilny z epoksydami" tak bym to nazwał.dlatego taka chropowata bo na to idzie włókno lantor soric i włókno itp.po połączeniu tego żywicą wszystko jest cacy.Tyle moge powiedziec od siebie.czekaj może jakiś doswiadczony użytkownik się wypowie.

twoj_stary

Post autor: twoj_stary » pt cze 15, 2012 3:12 pm

davidcarbon pisze:
twoj_stary pisze:
aha to o to ci chodzi.dzieki temu maska ładnie błyszczy jest to "epoxy compatible clear polyester gelcoat".tłumaczenie " żelkot poliestrowy przeźroczysty kompatybilny z epoksydami" tak bym to nazwał.dlatego taka chropowata bo na to idzie włókno lantor soric i włókno itp.po połączeniu tego żywicą wszystko jest cacy.Tyle moge powiedziec od siebie.czekaj może jakiś doswiadczony użytkownik się wypowie.

Dzięki za odpowiedź :) Czy wiesz może gdzie o kupić? I czy jest to niezbędne do uzyskania dobrego efektu ? Mowa o części zewn. maski samochodowej.

Mata Lantor soric = włókno rdzeniowe. Z tego co znalazłem to wkłada się to pomiędzy w-wy włókien.

davidcarbon

Post autor: davidcarbon » ndz cze 17, 2012 10:18 am

musisz pytać w sklepach z farbami.itp.Jest to niezbedne.zresztą zobacz na filmiku jak to wyglada po wyciagnieciu z formy.

ODPOWIEDZ